IMG_7322

Le Pain Quotidien Yaz Lezzetleri

Herkese merhaba!

Öncelikle hayırlı Ramazanlar diliyorum! Bugünkü yazımda da sizlere hafif bir iftar yemeği önerisi sunacağım. Hem yaz kendini iyice göstermişken, havuz, deniz sezonu açılmadan artık bir şeyler yapmalı dedim ve sağlıklı yiyeceklerin peşini kovalar oldum :) Malum bu yıl hayırlı işlere de imza atacağımdan bu günler beslenme açısından benim için oldukça önemli. Tam da bu sırada Le Pain Quotidien’in yaz menüsü imdadıma yetişti.

lepain

Ben evime ve iş yerime yakın olması nedeniyle Kanyon şubesini tercih ediyorum. Önceden çilekli tart yemek için gelirdim, şimdi yaz menüsü için buradan çıkmayacağım :) Biz bu gidişimizde yaz menüsünden zeytinyağlı enginar, karidesli spagetti, reyhanlı limonata ve chia pudingi denedik. Tabii karidesli makarnanın ucundan tadına baktım, yaz menüsündeki tek kaçamak yemek sayılabilir kendisi :) Gelelim ana yemeğim olan enginara. Enginarda kılçıksız, yumuşak olanını bulmak maalesef restaurant’larda pek mümkün olmuyor. Acaba nasıl gelecek derken hayallerimdeki enginarı burada buldum :) Böyle lokum gibi güzel bir enginar ne zamandır yemiyordum. Tam anlamıyla bayıldım, ikinciyi söylememek için kendimi zor tuttum desem yalan olmaz.

IMG_7322

Enginarın yanına ise şöyle buz gibi bir reyhanlı limonata söyledim. Daha önceden reyhanlı bir şeyin tadına bakmadığım için denemek istedim. Reyhan sağlık açısından da oldukça faydalı bir bitkiymiş, antioksidan özelliği varmış. Limonatayla da tadı çok güzel gitmiş, klasik limonatalardan farklı bir değişiklik arıyorsanız denemenizi öneririm.

IMG_7320

Karidesli spagetti de oldukça güzeldi, özellikle makarnanın taze olmasına çok sevindim. Ancak diyeti bozmamak adına azıcık tadına bakabildim :( Bir ödül gününde hepsini yemeyi düşünüyorum açıkçası.

IMG_7326

Yemekten sonra son günlerin gözdesi olan Chia pudingini denemesem olmazdı. Zaten çok merak ediyordum

, hazır burada varken fırsatı değerlendireyim dedim. Chia’nın faydaları saymakla bitmiyor, internette pek çok yerde bu faydaları okudum, artık denemenin vakti gelmişti. Le Pain Quotidien’de bu puding hiç şeker kullanılmadan sadece reçel ile hazırlanıyor. Üzerine de taze çilek koyuyorlar, zaten reçel ve çilek ile hiç şeker tadını aramıyorsunuz. Yine tatlılara göre daha az şekerli ama ben zaten şekeri çok sevmediğim için çok hoşuma gitti. Bundan sonra tarifini bulup evde de yapmaya karar verdim :)

IMG_7329

IMG_7330

Le Pain Quotidien’in yaz menüsünde daha pek çok alternatif var, biz şimdilik bu lezzetleri deneyebildik. Siz de iftarlarınızı midenizi çok rahatsız etmeden, hafif bir şekilde geçirmek isterseniz büyük bir keyifle tavsiye ederim!

Görüşmek üzere,

Mutlu haftalar!

Le Pain Quotidien Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

2 thoughts on “Le Pain Quotidien Yaz Lezzetleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir